2023

Obrázek k článku Trautenberk

Trautenberk

Trautenberk vznikl v roce 2011 a během krátkého času si podmanil velkou část západních Čech.  Nejprve vydali demo TADY JE TRAUTENBERKOVO (2012) a vzápětí i debutové plnohodnotné album HLADOVÁ SRNA (2013).

Číst více...
Obrázek k článku Rednex

Rednex

Švédská popová skupina Rednex se proslavila zejména svým eurodance-bluegrassovým hitem „Cotton Eye Joe“ z roku 1994.

Číst více...
Obrázek k článku Jablkoň

Jablkoň

Skupina, jejíž rozmanitá hudba se dá označit jako alternativní folk, oslavila v minulém roce 45 let na hudební scéně dvěma koncerty v Praze a Brně. Ke svému výročí Jablkoň natočil novou verzi písničky Linka důvěry, vznikl také videoklip v režii Dušana Krejdla.

Číst více...
Obrázek k článku Witch Hammer

Witch Hammer

Heavy metalová formace Witch hammer vznikla v roce 1999. Přes převzaté písně se kapela postupně začíná zaměřovat na vlastní tvorbu, což na podzim roku 2001 vyústí v nahrávání prvního dema "TEARS OF THE WITCH".

Číst více...
Obrázek k článku Smola a Hrušky

Smola a Hrušky

Smola a Hrušky je slovenská Punk, Reggae, Ska, Pop skupina. Kapela vznikla v roce 1997 a proslavily jí zejména hity „Svokra“, „Fajčiť Treba“, „Pridaj Si Ma“, „Na Čom Záleží“, „Som Najebaný“, „Čierny Biely“ a mnohé další.

Číst více...
Obrázek k článku YO YO Band

YO YO Band

je česká hudební skupina založená roku 1975 bratry Richardem a Vladimírem Tesaříky, Ondřejem Hejmou a Juliusem Novotným-Kuzmou. Kapelu, která je inspirována vlivy soulu, později též reggae, latiny a popu, není třeba příliš představovat. Mezi jejich nejúspěšnější a známé hity patří především ty z 90…

Číst více...
Obrázek k článku Sofian Medjmedj

Sofian Medjmedj

je mladý český popový zpěvák s přesahem do R&B. Svou hudební kariéru odstartoval v londýnských studiích Abbey Road, kde po výhře v soutěži natočil píseň „TV SHOWS“ s Benem Cristovao.

Číst více...
Obrázek k článku Heľenine Oči

Heľenine Oči

jsou sedmičlenná slovenská kapela, úspěšně se vyhýbající žánrovému zaškatulkování již od roku 1999. Energetickou kombinací prvků rocku, ska, reggae, folku a metalu kapela přitahuje zejména festivalové publikum.

Číst více...
Obrázek k článku Lysa Góra

Lysa Góra

Lidová duše zakořeněná ve slovanské zemi rostoucí mezi energizujícími aranžmá. Kapelu není jednoduché kamkoliv zaškatulkovat. Její tvorba se pohybuje mezi folkem, rockem a heavy deep metalovým zvukem.

Číst více...
Obrázek k článku Eddie Stoilow

Eddie Stoilow

Kapela pojmenovaná podle bulharského kosmonauta není na české hudební scéně žádným nováčkem. Vedle festivalové a klubové činnosti má za sebou turné s B.S.P., četné návštěvy v českých TV i rádiových pořadech či famózní videoklip s předním českým hercem Bobem Kleplem. Kapela Eddie Stoilow působí na…

Číst více...
Obrázek k článku MYDY

MYDY

je česká hudební skupina z Prahy založená v roce 2012. Původní jméno Mydy Rabycad skupina v roce 2019 zkrátila pouze na MYDY. Hraje fúzi electroswingu a dalších stylů elektronické hudby, kterou sama nazývá glamtronic.

Číst více...
Obrázek k článku Nedivoč

Nedivoč

je ostravská kapela skvělých muzikantů a hlavně kamarádů, která vznikla v září 2016. Svoje debutové album „Vale pletichám“ kapela vydala v září 2018 a obsahuje pop, rock, ale i třeba šanson nebo balady. V únoru 2022 kapela vydala své druhé album „Svítá“ obsahující devět písní převážně z…

Číst více...
Obrázek k článku Světlo

Světlo

Havířovská kapela Světlo je jedním z nejpříjemnějších objevů regionální scény. Zaujme svými texty a vokály, které ovládají popové frázování, zní čistě a konejšivě. V dubnu minulého roku vydala kapela nové album „Jeden malej byt“.

Číst více...
Obrázek k článku Dolls In The Factory

Dolls In The Factory

Kapela Dolls In The Factory vznikla v roce 2011. Následující rok vydala EP Hurricane a v roce 2013 album Statues. Po roce 2014 docházelo k personálním změnám a kapelu opustil jejich původní zpěvák Mirai Navrátil. V roce 2021 vyšlo EP Phoenix v novém složení.

Číst více...
Obrázek k článku Kaczi

Kaczi

Rodačka z Frýdku-Místku je charakteristická jedinečným a energickým pěveckým projevem, který je syntézou folklorní tradice s alternativními hudebními trendy.   Kaczi svou interaktivní hudební tvořivostí dokáže oslovit široké spektrum posluchačů.

Číst více...
Obrázek k článku Janek Ledecký

Janek Ledecký

je uznávaným zpěvákem, kytaristou a skladatelem a právem patří mezi nejoblíbenější umělce na české hudební scéně. Do povědomí fanoušků se dostal ve spojení s kapelou Žentour.

Číst více...
Obrázek k článku Katarína Knechtová

Katarína Knechtová

Na hudební scéně se pohybuje od roku 1996 a počátek její hudební kariéry je spojen se známou kapelou IMT Smile.

Číst více...
Obrázek k článku Circus Problem

Circus Problem

Dechy, smyčce, balkánský beat a chansonový zpěv. To je Circus Problem. Koho tahle muzika nedostane, měl by se nad sebou zamyslet ????

Číst více...
Obrázek k článku Jaksi Taksi

Jaksi Taksi

Pražská pop-punková stálice Jaksi Taksi není na české hudební scéně žádným nováčkem.

Číst více...
Obrázek k článku Inflagranti

Inflagranti

Smyčcové ženské trio INFLAGRANTI přitahuje do koncertních sálů a na fesťáky nejen fanoušky klasiky, ale i rockery, kteří si mohou poslechnout své oblíbené pecky v originálních moderních úpravách pro elektrické smyčce. Mají za sebou turné po Japonsku, Mexiku, Norsku, Itálii, Řecku a Polsku.

Číst více...