Eddie Stoilow

Kapela pojmenovaná podle bulharského kosmonauta není na české hudební scéně žádným nováčkem. Vedle festivalové a klubové činnosti má za sebou turné s B.S.P., četné návštěvy v českých TV i rádiových pořadech či famózní videoklip s předním českým hercem Bobem Kleplem. Kapela Eddie Stoilow působí na scéně více než 15 let. Za tu dobu nahrála mnoho hitů, např. Frozen, With You nebo Baby.

Za zdroje své inspirace Eddie Stoilow označují např. Killers, U2, Depeche Mode, Simply Red, Scissor Sisters či Robbieho Williamse. V roce 2012 hrál v Polsku se skupinou i slavný fotbalista Petr Čech, který s kapelou spolupracoval ještě na několika dalších projektech. V roce 2015 skupina vystupovala jako předkapela anglickým Simply Red. V roce 2019 vyrazili na evropské turné s nejúspěšnější finskou skupinou The Rasmus.

Eddie Stoilow v prosinci minulého roku hrdě představili svou novinku – singl s DJ Dafonic a nový klip, jehož hlavním hrdinou je UFC zápasník Jiří Procházka v netradiční roli.

Kapela hraje ve složení: Honza Žampa – zpěv, David Šmídt – klávesy, Jakub Lenz – kytara, Martin Puškař – baskytara, Lukáš Kuneš – perkuse.