Witch Hammer

Heavy metalová formace Witch hammer vznikla v roce 1999. Přes převzaté písně se kapela postupně začíná zaměřovat na vlastní tvorbu, což na podzim roku 2001 vyústí v nahrávání prvního dema "TEARS OF THE WITCH".

Kapela začíná více koncertovat a odbývá si i první zahraniční koncerty v sousedním Polsku. Ujímá se taky role předkapely českých (slovenských) stálic jako ALEŠ BRICHTA, DOGA, nebo TUBLATANKA a sbírá tak potřebné koncertní zkušenosti. V roce 2007 vychází debutové album „PRICE FOR THE NEW WORLD“ a v rámci propagace ho kapela prezentuje mimo jiné v pořadu „Dobré ráno“ České televize. Kmotry desky jsou Roman „IZZI“ Izaiáš (DOGA) a Petr Šiška. Rok 2009 je ve znamení tvorby nových písní a vzniká 2. řadová deska „ZODIAC“. Kapela se věnuje mohutně koncertní činnosti u nás i v zahraničí a stojí na pódiu např. s GAMMA RAY, SAXON, EDGUY, RAGE, BLAZE BAYLEY(ex-IRON MAIDEN), PRO-PAIN, PRIMAL FEAR a spoustou dalších.

V roce 2012 vzniká 3 průlomová deska NEVER STOP, natřískaná hity jako Maestro, Grab the devil by the horns, nebo Dirty rock&roll. Deska pak končí první skladbou kapely v českém jazyce - Vzdor a vztek. Deska sklízí zatím nejpříznivější recenze jak u fanoušků, tak u novinářů. Deska s názvem D-GENERACE vychází v roce 2017 a jako první je kompletně v češtině. Desku předchází také nový klip ke skladbě TAK MĚ SJÍŽDĚJ. Hudební styl kapely se taky vyvíjí od klasického heavy metalu, k přímočařejšímu metal/Rock´n´rollu.

V následujících dvou letech kapela vystupuje opět na největších tuzemských festivalech a vydává postupně singly Kajínek a S.U.P.

V roce 2020 kapela symbolicky zhrnuje svojí 20-ti letou historii krásným Boxem - 20 LET KOMPLET, který ve formě luxusního a praktického USB disku, obsahuje kompletní audio nahrávky kapely, všechny videoklipy, bohatou fotogalerii a bonusový nový song - "Prasohlav". V nové sestavě se také tvoří nové album ABSOLUTNO, které vychází v červnu 2021. Jedná se z větší části o koncepční album, inspirované Románem Karla Čapka - Továrna na Absolutno.