Janek Ledecký

je uznávaným zpěvákem, kytaristou a skladatelem a právem patří mezi nejoblíbenější umělce na české hudební scéně. Do povědomí fanoušků se dostal ve spojení s kapelou Žentour.

Po jejím rozpadu se v roce 1992 rozhodl zkusit Janek Ledecký své štěstí na sólové dráze. Své první album s názvem ‚“Na ptáky jsme krátký“ slavilo nevídané úspěchy a zpěvák se tak stal hvězdou první velikosti.

Roku 1995 spatřilo světlo světa album „Některý věci jsou jenom jednou“. Písně z této desky se stávají hitem a v únoru 1996 získává album platinovou desku. V roce 1997 získává Janek Ledecký cenu Česká Gramy. Toho roku vydává rovnou dvě nové desky. Nejdříve album „Mít kliku“ následované deskou „Na křídlech pegasů“. Od roku 1998 se věnuje Janek Ledecký také muzikálové tvorbě. Ledeckého úspěšnými projekty jsou muzikály „Hamlet“, „Galileo“, „IAGO“ či „Vánoční zázrak aneb sliby se maj plnit o Vánocích“.

V roce 2013, ožívá více jak po dvaceti letech kapela Žentour a vydává nové album „Žentour 007“. V roce 2014 představuje Janek Ledecký další desku, nazvanou „Všichni dobří andělé“, na které můžeme slyšet mnoho našich slavných interpretů. O rok později je na světě další album „Na konci duhy“.

Od března 2016 Janek Ledecký pravidelně usedá i jako porotce pěvecké reality show Tvoje tvář má známý hlas. Fanoušci ho tak mohli vidět v první, druhé, třetí i čtvrté řadě této populární soutěže.