Trautenberk

Trautenberk vznikl v roce 2011 a během krátkého času si podmanil velkou část západních Čech.  Nejprve vydali demo TADY JE TRAUTENBERKOVO (2012) a vzápětí i debutové plnohodnotné album HLADOVÁ SRNA (2013).

Pak přišla rána. Píše se 26.leden 2014 a zpěvák kapely Tomáš Obrouš Paima ve svých třiceti letech umírá na zástavu srdce v hotelovém pokoji ve Španělsku. Kapela váhá co dál. Narychlo uspořádá nebeský hudební festival OBRfest věnovaný Obroušově památce, kde vystoupí spolu s hosty ze spřízněných kapel. Fanoušci vyjadřují obrovskou podporu. Končit se teda rozhodně nebude. Na post pěvce nastupuje Míra Prasopes Císler (ex-Požár mlýna, ex-Tleskač, Kníry), díky čemuž se nevytrácí veselý a do jisté míry autoritativní punc skupiny.

Na jaře roku 2016 vychází druhé řadové album s názvem HIMLHERGOTDONRVETR, stejnojmenná píseň se objevuje na rádiích a popularita klatovské chásky znovu nabírá na obrátkách. Vyprodané kluby a účast na několikatisícových festivalech (Pekelný Ostrov, Chodrock, JamRock, Keltská Noc, Basinfirefest, apod..), ohromná podpora skvělých fanoušků, zpěv a smích.

Na podzim roku 2018 vydává zlomovou desku "TICHO NAD PEKÁČEM" se kterou vyprodává v podzimní i jarní části stejnojmenné tour většinu koncertů. Léto potvrzuje pověst stále stoupající hvězdy a rokem 2020 vyhlašuje rokem svých narozenin, kdy se ocitá "10 let v revíru". Dva roky ovlivněné Covidem pomohly formaci vydat čtyři silné singly a poté i dokončit čtvrtou řadovou desku.

Kapela TRAUTENBERK je festivalovou hvězdou, která nenechá vaše taneční kyčle v klidu. Přijďte se přesvědčit na náš fesťák.