Sebastian

Jmenuju se Sebastian a plním si svoje sny. Když jsem v roce 2014 nahrával klukům z Atmo Music vokály do skladby Polety, bral jsem to spíš jako jednorázovou zkušenost než jako možnost nastartovat hudební kariéru.

Jmenuju se Sebastian a plním si svoje sny. Když jsem v roce 2014 nahrával klukům z Atmo Music vokály do skladby Polety, bral jsem to spíš jako jednorázovou zkušenost než jako možnost nastartovat hudební kariéru. Měl jsem tehdy za sebou neúspěšný pokus prosadit se v talentové soutěži s kapelou Just Try a cílevědomě jsem nic neplánoval. Přesto se můj život od základu změnil. Z Poletů se stal hit, já dostal šanci podepsat nahrávací smlouvu a vydat vlastní singl. Na okamžik, kdy jsem poprvé slyšel písničku Toulavá z rádia, se nedá zapomenout. Makal jsem v továrně a hlavu měl plnou snů i falešných představ. Ale chytil jsem šanci a šel si za svým. Zariskoval jsem, nechal práci a hudbě se začal věnovat naplno.

Přišly koncerty, úspěch i první ocenění. Z Toulavé se stal nejstreamovanější český singl roku 2015, dostal jsem Slavíka a stal se Objevem roku na Óčku i v cenách rádia Evropa 2. Toulavá zatím na YouTube nasbírala už víc než 33 miliónů zhlédnutí a patří v tomhle ohledu k nejúspěšnějším českým klipům historie. Následovaly hity Záchranný bod, Až na to přijde a Hvězdy, dočkal jsem se nominace na Slavíka a stal se Zpěvákem roku podle posluchačů Evropy 2. V březnu 2017 jsem vydal první desku a absolvoval první samostatné turné.  Téhož roku jsem byl také na Výročních cenách OSA oceněn jako Autor roku do třiceti let. Album Hvězdy pro mě bylo dalším důležitým krokem. Pracoval jsem na něm dva roky a snažil se do každé jeho písničky dostat pocity a emoce, které jsem za tu dobu prožil. Deska získala platinový certifikát, který se uděluje za její prodej. Je to tedy vyznamenání, které hudebníkovi dávají jeho fanoušci, o to je taková pocta krásnější! Moc si toho vážím.

Potom jsem si ale musel dát pauzu, protože mě na konci následujícího roku čekala operace hlasivek. Byly to nervy, ale všechno dobře dopadlo a mohl jsem se vrátit ke své tvorbě. O to výživnější byl rok 2019. Když jsem vydal své druhé studiové album Rub a Líc, jehož titulní stejnojmenná píseň patřila k nejhranějším v českých rádiích, odjel jsem turné, na kterém se nám podařilo vyprodat třeba i pražský klub Roxy. Na internetu zažíval největší úspěch náš společný track s Adamem Mišíkem Cizinka a posluchači Evropy 2 si mě znovu zvolili jako Zpěváka roku.

Od roku 2020 jsem navázal spolupráci s vydavatelstvím Universal Music a vydal úspěšný singl Prach, na kterém mi hostuje Lipo a který se záhy zařadil mezi moje nejstreamovanější hity.I následný videoklip Stačí jen málo, kde na featu je zase po letech Atmo Music u  vás slušně zarezonoval, což mě těší. Teď chystám spoustu nové hudby, kterou bych vám chtěl zahrát na všech koncertech po republice ! Doufám, že se tam spolu potkáme  :-)

www
facebook
youtube