Glayzy

Skoroostravská téměřrocková kapela GLAYZY čeří vlny rockové hudby již pěknou řádku let.
Mohlo by se zdát, že GLAYZY jsou mezi ostatními „IN" kapelami tak trochu veteráni, avšak na jejich tvorbě a hlavně koncertním projevu to rozhodně není znát.

Od založení do dnes si kapela vytříbila svůj specifický hudební styl. Jak sami členové kapely o sobě říkají, nechtějí, aby je kdokoliv zaškatulkovával.
A i když jejich hudba dostala už mnoho přívlastků – od temného hardrocku až po svěží worldmusic. Jediný přívlastek, který kapela schvaluje je ten na víně.Samotní členové kapely uvádí, že Glayzy, to je prostě ROCK – zpestřený vždy aktuálně tím, co kapela prožívá a co ji baví. Takže v jejich tvorbě najdete jak klasické rockové ballady, tak tvrdé hard kousky, svižné latino dance rytmy, nebo i nějaké to skáčko, občas s nádechem etno nebo puncku.Toto vše je ještě okořeněné směsicí jazyků, které kapela používá. Stoprocentně si každý přijde na své – každý Glayzovský kousek je totiž originál.

A pokud by se našel nějaký „hudební nadšenec", který by si ani z této pestré hudební Glayzovské nabídky nevybral, snad ho dokážou Glayzy potěšit alespoň opticky a to rovnou obě pohlaví – kapela je totiž fifty fifty plná bab i chlapů.


Aktuální složení kapely: Maja Tobolová (kytara), Magda Tobolová (klávesy), Helena Wodecká (zpěv), René Wodecki (kytara), Bogdan Brzeźniak "Bobacz" (basa), Miro Zuk "Lumír Božský" (bicí)

DISKOGRAFIE:

Nacogaz (1999)
Outsider (2000)
Discophobia (2001)
Pantharei (2004)
Arriba! (2006)
Kos-mo-molitan (2010)
Grej! (2016)