Doga

Česká rocková kapela DOGA vznikla v roce 1988. Hlavním zakladatelem byl kytarista Roma „Izzi“ Izaiáš, který se postupem času stal výraznou tváří kapely a výhradním autorem písní. První album „Doga“ natočila kapela v roce 1993.
To obsahuje dosud největší hit „Nejsi nevinná“. Kapela dodnes vydala 10 řadových alb, jedno Best Of, 3 live DVD a natočila 20 klipů.
V roce 2007 kapela vydala autobiografickou knihu „20 let dogové závislosti“.
Během své kariéry kapela spolupracovala s osobnostmi jako jsou Jaromír Nohavica, Petr Šiška, Lou Fanánek Hagen, Aleš Brichta, Petr Janda nebo Marta Jandová.
DOGA ročně odehraje přes 80 koncertů a měla možnost hrát na koncertech s kapelami jako MOTÖRHEAD, MANOWAR, U.D.O., NAZARETH, URIAH HEEP, SLADE nebo KABÁT. Pravidelně vystupuje na předních českých festivalech MASTERS OF ROCK, BENÁTSKÁ NOC, TOPFEST, VOTVÍRÁK.
Mezi vyhledávané a oblíbené koncerty patří také akustická vystoupení. DOGA každoročně vyjíždí na vánoční unplugged turné, o které je mezi fanoušky a pořadateli velký zájem.
V roce 2016 se kapela účastnila natáčení celovečerního filmu Muzzikanti, kde hlavní roli ztvárnil Pavel Kříž.
V roce 2018 oslavila DOGA 30 let existence na české rockové scéně.V následujícím roce vydala kapela svůj druhý výběr největších hitů. Dvoj CD vyšlo pod názvem "Rock Ride" a potitulem XXX + 1,  což bylo připomínko jednatřicetileté historie DOGY.

Rok 2020 byl kvůli pandemii koronaviru ve znamení zmatků a chaosu. Přesto kapela dál drží pevně pohromadě a společně s fanoušky se navzájem podporují. I tak je to rok plodný. DOGA představila svůj vlastní likér Doga zelenou a u té příležitosti natočila v blatenské likérce klip ke skladbě "Zelená". Mezitím kapela skládá materiál pro další desku.

I rok 2021 je poznamenám pandemií COVID-19. Nejistá koncertní sezona dopadla pro kapelu nakonec dobře. Během prvních čtyř měsíců nahrává DOGA v ostravském studiu Citron nové písničky.

Na jaře dojde k realizaci re-edice historického milníku DOGY alba "Jsem trocu divnej". To oslavilo výročí 20 let od vydání. Kapela vydává album s remasterovaným zvukem, v digipacku a přefoceným obalem. Jde o raritu. Focení bylo situováno přesně podle originální předlohy a to včetně všech původních aktérů. 

Jedenácté album DOGY s názvem "Respekt" vychází 29. 11. 2021. 

Před Vánoci téhož roku přebírá kapela zlatou desku za prodej desky "Hard Werk". 

Záhy na to zlatým prodejem navazuje novinka "Respekt". Ta se stává zlatou po zhruba deseti dnech prodeje. Do Vánoc 2021 stihli fanoušci vyprodat první náklad desky. "Respekt" se tak stává prodejně nejúspěšnějším albem v historii kapely.