Brixtn

Brixtn je indie-electro popové uskupení tří songwriterů/producentů, kteří svou hudbu zakládají na českých textech, energických živých vystoupeních a moderním, osobitém zvuku tvořeném za zdmi svého studia Doma na kompu.
Všechno to začalo v listopadu 2016 v Brixton Academy v Londýně, kde byli Matěj se Štěpánem na koncertě Nothing But Thieves. Právě tam se rozhodli založit novou kapelu a podle tohoto místa ji i pojmenovat.

Hned první singl Tak mi to nedovol se dostal na TV Óčko mezi nejhranější klipy roku 2017 a Brixtn byl některými servery označován za indie-electro objev roku. V květnu 2018 vyšlo eponymní EP a přes léto kapela vystoupila na festivalech Rock for People, Aerodrome, OA Přeštěnice, Mezi ploty nebo Prague Pride. V prosinci téhož roku Brixtn podepsali smlouvu s hudebním vydavatelstvím Championship Music.Roku 2019 kapela odjela jarní turné se skupinou Poetika a vydala singly Funpark a Pohledy, doteky a hra, které se dostaly do rotace Fajn rádia a vyhrály zde opakovaně hitparádu.

Rok 2020 byl pro Brixtn o něco klidnější a převážně pracovali na své debutové desce Cizí byty, kterou si sami nahráli, zprodukovali a zmixovali. Album vyšlo 5. března 2021, spolu s pilotním singlem Děvka, který se tři týdny držel v TOP 50 nejhranějších CZ skladbách v českých rádiích podle žebříčku ifpi.cz. Klip k písni Inspirace získal v 1. ročníku mezinárodních videoklipových cen No Stress Music Video Awards ocenění za Nejlepší nízkorozpočtový klip a Šok roku.

Kapela hraje ve složení: Matěj Jelen, Štěpán Jelen a Hemi Murín.