Jakub Děkan

jmenuju se Jakub Děkan. Říkají mi taky Děkys a narodil jsem se 5.5.1992 v Liberci (proto taky ty 5ky na ruce).
Věnuji se především zpěvu a moderování.
Můj život se neobejde ani bez jízdy na BMXku, fotbalu a futsalu.
Se zpěvěm jsem začínal v 15ti letech.
V roce 2008 jsme s klukama založili rock popovou skupinu Rosemary, u které nám vyšlo úspěšné EP s názvem Lies.
Už v 17ti letech jsem odstartoval kariéru moderátora převážně maturitních plesů nebo sportovních či kulturních akcí.
Ve 20ti letech jsem se stal členem kapely Attic Vanity ( Post-HC), se kterou jsem objel mou první tour s názvem Live Life Tour. Během totoho působení mi bylo umožněno mé první hostování a to s Pauliem Garandem a dvojicí Beef - ODD.
Po krátké době jsme spolu s Pauliem za sebou zanechali úspěšnou stopu, kterou byl track Pavučina Lží. Ta má ke dnešnímu dni přes 2 miliony shlédnutí.

      

V červenci roku 2012 byla založena kapela Just Try za účelem účasti v talentové soutěži Česko Slovensko má telent. Tady jsme úspěšně a s velkými ohlasy postoupili do kola zvaného "Velký třesk". Bohužel jsme tuto soutěž museli dobrovolně opustit a to z důvodu ponechání naší tváře do dalších bojů.
S touhle kapelou jsme pokračovali v akustických coverech.
Mezi úspěšná videa spadá cover na hit roku 2012 od dvojice Ego feat Robert Burian - Žijeme len raz.
A právě díky zkušenostem z této kapely jsme každý z nás zjistili, jakým směrem se chceme ubírat.

Poté pokračovala spolupráce s Pauliem Garandem a Kenny Roughem. Společně jsme objeli 3 úspěsná tour (Čundr Country, V hlavní roli a Molo).
V průběhu této doby probíhaly i připravy na první desku Andělé a Démoni skupiny Atmo music. Osobně jsem se svým hlasem podílel na 6ti songách.

Díky pěveckému posunu jsem se rozhodl pokračovat ve spolupráci s Atmo music. Na rozmezí roku 2013 a 2014 se rada Atmo rozhodla, že mě mezi sebe vezmou a já se tak stal oficiálně jejím koncertním členem.
Momentálně s touto skupinou objíždíme koncerty pod vydavatelstvím Warner music a bookingovou agenturou Readhead music.
Kapela je již na začátku dlouhé cesty, nicméně za sebou má už nespočet úspěchů.
Mezi ty hlavní patří singl Fáma, který byl nasazen do hitparády Evropy 2 a udržel se po několik týdnu na samotném vrcholu.
Ta úplně největší pecka je singl Andělé se 2,5 milionem shlédnutí. Tento singl se dostal do maximální rotace rádia Evropa 2. Byl hraný 4x - 8x denně.
Velké ovace sklidilo i samotné CD Andělé a Démoni, které bylo na druhém místě v žebříčku nejvíce prodávaných hned za deskou Tomáše Kluse.

Totéž vydavatelství, které zaštiťuje Atmo music oslovilo i mě samotného, jako sólového interpreta. Warner music bude zastřešovat mou první sólovou desku na které budu spolupracovat se skvělým hudebním producentem Ondřejem Turtákem, nazývaným ODD.
Ke konci října tohoto roku vyjde můj první singl s názvem Řidičák, tak se máte ještě na co těšit :)

www
facebook
instragram
youtube