Švihadlo

Skupina Švihadlo je již třicet let vytrvalým zástupcem reggae v Čechách (založena v roce 1983 v Mladé Boleslavi).

V minulých letech skupina hrála pravidelně kolem sedmdesáti koncertů ročně v českých a slovenských klubech a festivalech. Švihadlo v uplynulých třiceti letech vydalo 5 velkých CD ("Reggae Vol. 1".," Slunce" , "Sám si to nevychutnám" , "Oči otevřený" a "Času je málo"), a v roce 2003 oslavilo dvacet let své existence kompilací nevydaných a kuriózních nahrávek sahajících až do počátků působení souboru s názvem "Švihadlo pozpátku".

        

V roce 2004 vyšel více než půlhodinový „singl“ s názvem „REGGAE minideSKA“. CD obsahuje dvě nové písně Švihadla a šest remixovaných skladeb z posledního velkého alba „Sám si to nevychutnám“. Titulní česko-slovenská skladba Reggae a Ska vznikla v roce 2003 na společných koncertech s populární slovenskou ska partou POLEMIC a byla na konci března 2004 za přítomnosti slovenských přátel pokřtěna v nabitém pražském ROXY.
V roce 2005 vznikla další zatím poslední deska "Oči otevřený", kterou produkoval basista ostravských BUTY Petr Vavřík. Na podzimu 2005 toto CD podpořilo Švihadlo více než 20ti koncerty v Čechách i na Moravě.
V roce 2007 jsme se kromě tradiční CZ klubových a festivalových zastávek koncertně podívali do Německa, Rakouska, Polska a Slovinska a na podzim jsme mimo jiné absolvovali "výživnou" šńůru po Slovensku.
V létě 2008 jsme byli uprostřed koncertního chodu nuceni vyměnit baskytaristu Pepu Marka za Petera Pavlíka (ex YoYo Band) neboť Pepa se na dva roky pracovně odebral na Britské ostrovy.
2010 - Výměna klávesáka. Za Ondru Vávru, který z pracovních důvodů musel ukončit činnost ve Švihadlu, nastoupil Honza Šimáček, se kterým se začala točit nová deska, resp její předobraz singl "V síti". Ondra ještě stačil natočit demáče a absolvoval příjemné soustředění u Václava Koubka. Do kapely se vrátil Pepa Marek.
2011 - Opět koncertování. Dokončování nahrávky nového CD se protáhlo až do jara. Křest nové desky se konal v LMB v září 2011. Pochvalné recenze za písně i sound desky, kocertní utužování repertoáru.
2013 - Výměna managementu a příprava a realizace turné ŠVIHADLO - BEST OF 30 Let, podle stejnojmenné kompilace největších hitů kapely, která byla pokřtěna velkým koncertem v Pražském Lucerna Music Baru 29.10.2013.
2014 - Místo Honzy Šimáčka nastupuje od června na klávesy Vítek Beneš, dříve United Flavour, Neřeš atd. 1. června odchází dlouholetý člen Švihadla Vincent Richards .... jedeme dál.
2015 - Do kapely přichází na pozvání Vítka Beneše charismatický zpěvák, kytarista a skladatel YannickTevi, který se stává stálým hostem Švihadla a obohatil repertoár kapely několika autorskými novinkami.

 

web

facebook