Šajtar

Od svého vzniku v roce 1997 v Ostravě, prošla kapela Šajtar různými žánrovými změnami od folklóru přes folk až k dnešní rockové podobě, která je někdy nástrojově rozšířená o cimbál.

GUSTAV ŽÍDEK

Narozen v Ostravě v roce 1970. Od svých 6-ti let se na LŠU věnoval zpěvu, hře na zobcovou flétnu a později klarinet.Ve 14-ti letech založil svou první kapelu a začal s psaním textů, hudby a hrou na kytaru. Před vstupem do kapely ŠAJTAR prošel několika žánrovými styly. 
Nyní pracuje jako učitel a inspiraci čerpá z okolního života. Vše ostatní za něj prozrazuje jeho hudba a texty.

        

VLADIMÍR FAZOL OHAŇKA

K hudbě se dostal v 7 letech, když začal hrát na housle. Od 14 let se věnuje kontrabasu a o rok později baskytaře a kytaře.
Vystudoval obor kontrabas na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Díky tomu, že prošel mnoha žánrovými kapelami, které se věnovaly folku, country, folklóru, jazzu, klasické hudbě, rocku i hardrocku je jeho hudební rukopis velmi pestrý. V současnosti se zabývá obchodem a výrobou hydraulických komponentů a zařízení.
V kapele Šajtar působí od roku 2006, kde hraje na baskytaru.

ZDENO DIDI HAJDUČÁK

V šesti letech dostal od rodičů k narozeninám malý buben s paličkami… Od těch dní začal pilně cvičit, a to i na vypůjčenou kytaru. Avšak rodiče na hlasité naléhání sousedů museli buben odprodat (i s paličkami). Přesto našel cestu, jak hrát, a bicí nakonec zvítězily.
Jeho oblíbený žánr je rock a metal. V kapele Šajtar se realizuje a cítí výborně. Je samouk, všechny jeho hudební dovednosti jsou darem od pána Boha… Narodil se na Slovensku ve městě Martin.

LUDĚK "APAČ" PETROŠ

Narodil se v Ostravě. Muzice se věnuje od 7 let, kdy se začal učit na housle. Postupně během pozdějších let zkusil hru na kytaru, bicí, lesní roh, ale nakonec zůstal věrný houslím. Od klasického nástroje se v posledních letech soustředil na elektrické housle s využitím pestrých zvuků a pazvuků, které směle využívá při svých vystoupeních. Prošel různými hudebními žánry a ty se prolínají v jeho hře na nástroj. Když zrovna nemaže smyčec a nehoní prsty po strunách, věnuje se revizím plynových zařízení.

KATEŘINA BÍLÁ

Pochází z Frýdku Místku. Od 10 let hrála na housle a později na violu v cimbálové muzice folklorního souboru Ostravička. V kapele Šajtar působí od roku 1999, kde hrála nejprve na violu později na cimbál. V Ostravě vystudovala Janáčkovu konzervatoř u pana prof. Jana Krčka obor hra na kontrabas.  V současné době působí v cimbálové muzice Iršava a učí v ZUŠ ve Vratimově na kontrabas, cimbál a housle.

 

web

facebook