Mandrage

Plzeňská popová kapela s vícejazyčně znějícím názvem. Skupina se proslavila hity jako jsou Šrouby a matice, Františkovy lázně, Hledá se žena a Na dlani.

Kapelu Mandrage založili v roce 2001 zpěvák a kytarista Víťa Starý spolu s bubeníkem Matyášem Vordou. V roce 2004 do kapely vstoupili Michal Faitl (basová kytara) a Pepa Bolan (kytara, zpěv), jako poslední se v roce 2009 přidal ještě klávesista František Bořík. V roce 2007 si kapelu po dlouholetém koncertování bere pod svá křídla vydavatelství Universal Music, které rovněž vydává jejich první řadovou desku "Přišli Jsme Si Pro Vaše Děti" (producent Martin Ledvina). Do širšího povědomí se ale kapela dostává až o dva roky později, hlavně díky singlu "Hledá se Žena", z eponymního alba (producent Pavel Karlík).


        

V roce 2011 vydává kapela výraznou desku "Moje Krevní Skupina," jejíž singly "Šrouby a Matice" či "Františkovi Lázně" doslova vyšroubují prodejnost MKS do platinových čísel. K albu, které si kapela produkovala sama, se váže rovněž první velké turné, které je brzy kompletně vyprodané. O dva roky později se Mandrage znovu ozvou, tentokrát s albem "Siluety," které si kromě úspěchu u široké veřejnosti získá i respekt české hudební kritiky. Tato zlatá deska produkovaná Ecsonem-Waldesem byla následována velkolepě pojatým a rovněž povětšinou vyprodaným Siluety tour. Na podzim 2015 vydala kapela páté řadové album Potmě jsu všechny kočky černý (produkované Arminem Effenbergerem), spolu s nímž vyšlo i bonusové DVD O(d) začátku, se záznamem stejnojmenného akustického koncertu v pražském divadle Hybernia. Tanečně znějící album, vzdávající hold energické hudbě 70. a 80. let, následovala další dvě velkoryse pojatá turné. V roce 2017 Mandrage zvolňují v koncertní činnosti a věnují se přípravám alba Po půlnoci, které vychází v lednu 2018.

Skupina Mandrage za svojí dlouholetou kariéru získala značné množství prestižních ocenění, z řady jmenujme například cenu Anděl, Žebřík či ceny OSA.

 

www

facebook

instagram

youtube